Előadó: Pintér Róbert mobil és e-kereskedelmi kutatások vezetője, eNET Kft.
Okoscsatornák
Tartalom
Az előadás azt járja körbe, hogy mennyien vannak ma Magyarországon az okos csatornákban a felhasználók és mit csinálnak. Először megnézzük, hogy kinek van okostelefonja, milyen márkájú a készüléke, milyen platformon érhető el, tölt-e le alkalmazásokat, hány alkalmazást használ és mire használja a telefonját? Az előadás második felében azt járjuk körbe, hogy hogyan használják ezek az emberek az okostelefont vásárlásra: szoktak-e mobillal fizetni, jellemzően mit szoktak venni és végezetül összehangolják-e az online vásárlást több eszközön? Az adatok ismertetése után az előadás zárásaként arra a kérdésre keressük a választ, hogy milyen tanulságok vonhatók le a számokból, kinek érdemes kiemelten foglalkozni az okoscsatornával.
14:25-14:45
Előadó: Charaf Hassan Dr. Egyetemi docens, BME Automatizálási és Alkalmazott Inf. tanszék
Multiplatform mobil alkalmazások hatékony fejlesztése
Tartalom
Az előadás keretében megismerkedhetünk a multipatform mobil alkalmazások kihívásaival. Hogyan lehet gyorsan fejleszteni mobil alkalmazásokat model-orientált megközelítéssel? Mire érdemes figyelni a fejlesztőknek a mobil alkalmazások készítésekor?
14:45-15:05
Előadó: Slezák Zsolt Virgo Systems Informatikai Kft.
Vásárolj mobilon!
Tartalom
Mit vehetek meg mobilon? Mit adhatok el mobilon? Mit vesznek meg tőlem inkább mobilon? Miben tud több lenni a mobilos vásárlás a sima webes vásárlásnál? Hogy ne próbáljunk eladni mobilon? Erre próbálunk meg választ találni nemzetközi és hazai példák bemutatásán keresztül.
Hogy változott meg az emberek igénye az elmúlt 2 évben a szállásfoglalás területén? Mennyire szeretnénk most azonnal szállást, és merre haladunk az elkövetkezendő 2 évben. Miben más egy mobilos foglaló, mint egy offiline foglaló. Miként változtatja meg a mobilos foglalás a szállodai "offiline" világot.
15:25-15:30
Előadó: Benedek Balázs Informatikai igazgató, Easyling.com
Ma a magyar piac, holnap az egész világ? - többnyelvű webshopok
Tartalom
Számos kutatás készült nemzetközi internetezési szokásokról: az EU internetező polgárainak 90%-a a saját nyelvén szeret vásárolni; a gyenge angoltudás hatodával csökkenti a vásárlási hajlandóságot az angol webshopokban; minden lokalizációra fordított dollár kb. 25$ árbevétel növekedést hoz. A nemzetközi piacméret csábító, de az akadályok számosak: sok a fordítandó szöveg, a shop motorok nem mindig vannak felkészítve a többnyelvű tartalom kezelésére, helyes nyelvi keresésre, a nemzetközi SEO szempontok támogatására.
5 perces előadás: Digital Factory - globális startupok Budapestről
Tartalom
Most nyitja meg kapuit a Digital Factory (www.digitalfactory.vc), amely globális/nagyrégiós piacra célzó startupok életre keltésében társul vállalkozókkal. A maximális befektetési méret 500,000 USD.
A Bónusz Brigád indulása óta eltelt három év egyértelműen bebizonyította, hogy a közösségi vásárlás megtalálta a helyét a marketing eszközök között. A magyar piac radikálisan átalakult: 2011-ben közel 90 bónuszos-kuponos cég működött az országban, míg számuk mára 16-ra apadt, és a jövő év elejére további csökkenés várható. Ugyanakkor mind a vásárlók mind pedig a sok száz rendszeresen visszatérő partnerünk részéről egyértelművé vált, hogy mára a fogyasztók és a szolgáltatók is megszokták, megkedvelték a közösségi vásárlást, és a piac előtt még nagy jövő áll.
A marketing segítségével az mondjuk el ügyfeleinknek, hogy miért minket válasszanak, az ügyfélszolgálaton keresztül pedig arról győzzük meg öket, hogy visszajöjjenek. Milyen szerpet játszik az ügyfélszolgálat a marketingben? Mi a három aranyszabály?
Magyarország piacvezető receptoldala a NoSalty.hu 2013. tavaszán indította el webshopját, a NoSalty Webshopot (www.nosaltywebshop.hu ), amely minőségi konyhai eszközök széles választékát kínálja. A webshop marketingje a NoSalty.hu-ra épül, a fő kérdés, hogyan, milyen eszközökkel lehet a havi több mint 1 millió egyedi NoSalty.hu látogatóval illetve a NoSalty két Facebook oldalán lévő több mint 550 ezer rajongóval az új márkát megismertetni, vevőkört kialakítani.
17:20-17:40
Előadó: Deák András üzletfejlesztési igazgató , Shopline-webáruház Nyrt.
Mennyit számít a lojalitás az e-kereskedelemben?
Tartalom
Ma a jelentős piaci kínálat mellett már nem elég versenyképes árral, kedvező szállítási költségekkel, díjakkal, elismerésekkel, gyakori hírlevelekkel elérni, hogy a felhasználónk újra és újra nálunk adja le rendelését, egyéb ösztönző eszközöket is be kell vetni az ismételt és még gyakoribb vásárlás eléréséhez. Az előadásból megtudhatjuk, hogy a Shopline hogyan ötvözte a piacon elérhető törzsvásárlói rendszerek jellemzőit; eddig milyen eredményekkel járt az egy éve bevezetett, D. Tóth Krisztával promotált Shopline Törzsvásárlói Program, valamint a nemrég FHB Bankkal bevezetett FHB-Shopline co-branded törzsvásárlói kártya.
Konferenciazárás
Az előadók felkérés alatt, a programváltoztatás jogát fenntartjuk!